Sesje Noworodkowe

Kiedy powinnam zarezerwować sesje noworodkową?

Tak szybko jak zrodzi sie zamysł sfotografowania Waszej małej Istotki :) większość mam rezerwuje sesje po 20 tydodniu ciąży (tak było w UK). Rezerwujesz sesje z datą porodu, natomiast na konkretną datę umawiamy się po porodzie, zawsze ustalając dogodną datę dla obu stron.Ograniczam ilość wykonywanych sesji noworodkowych w miesiącu aby zapewnic pożądany poziom i jakość.Jeśli natomiast już masz maluszka w domu, nie wahaj się ze mną skontaktować aby sprawdzić moją dostepność.

Kiedy powinnam przyjść na sesję?

Najlepszy czas na sfotografowanie noworodka jest w ciągu pierwszych 12 dni. Na tym etapie maluszki spią bardzo głęboko, są nadal bardzo giętki, sprężyste, co umożliwia mi wypozycjonowanie noworodków w te cudowne, słodkie pozycje. Jeśli przegapiłaś ten okres, nadal zachęcam do kontaktu. Podczas wykonania zdjęć starszego noworodka potrzeba więcej umijętności i cierpliwości ze strony fotografa, dlatego nie wszyscy wykonują takie sesje, ja natomiast wykonuje robie zdjęcia noworodkowe do 6 tygodni po porodzie.

Jak długo potrwa nasze spotkanie?

Sesja noworodkowa zazwyczaj trwa od 2-4 godzin, wszystko zależy od tego jak maluszek współpracuje.Pracuje według potrzeb maluszka, dlatego też daje czas na karmienie, pzrytulaski z mamusią, jeśli tego potrzebuje. Podczas sesji rodzice się relaksują, zdarza się tak, że śpią :) ładując w ten sposób baterie na resztę nieprzespanych nocek :)Najpierw zawsze wykonywane są zdjęcia rodzinne z rodzicami ( nawet jeśli rodzice nie zamierzaja wykupić takich zdjęć , nie wypuszczam ze studia  bez zdjęć rodzinnych). Rozumiem, że niektóre mamy nie czują się dobrze po porodzie ale te zdjęcia kiedyś będąwyjątkową pamiątką dla Waszego dziecka. Warto o tym pamiętać. Ja dołożę wszelkich starań, żebyś wyglądała pięknie :)Jeśli na sesje przychodzi rodzeństwo zachęcam, żeby po zdjęciach rodzinnych jedno z rodziców bądz inni opiekunowie odebrali dzieci. Z doświadczenia wiem,ze będą się nudzić i przeszkadzać co może wpłynąć negatywnie na przebieg sesji.

Jak się przygotować?

Jeśli to możliwe postaraj się utrzymać maluszka aktywnego przed sesją pomoże to w utrzymaniu głębokiego snu podczas sesji.Przed samym wyjście z domu nakarm maluszka. Ubierz tylko lużne śpioszki (nic ściąganego przez główke) umożliwi mi to zacząć od razu, bez rozbudzania pzry tym maluszka. Podczas zimy załóż kombinezon i dobrze przykryj maleństwo. Co muszę ze sobą zabrać?Maluszek może potrzebować częstego karmienia podczas sesji z uwagi na ciepło, dlatego proszę przynieść wystarczającą ilość mleka. Nawet jeśli karmisz piersią, prosze zabierz butelkę z odciągniętym pokarmem do mojego użytku. Jest to ogromna pomoc w uspokojeniu maluszka i pozwala na przeprowadzenie sesji płynnie. Proszę zabrać koszulki jasne i ciemne bez napisów do zdjęć rodzinnych. Jeśli posiadasz jakieś sentymentalne przedmioty, które chcesz uwzględnić możesz je zabrać.

Wszystkie stroje i akcesoria widziane w zakładce STUDIO, bądz w moim portfolio są do Waszej dyspozycji.

Polityka Prywatności

© Milena Mikołajewska Fotografia